Сили оборони шукають різних спеціалістів

Вакансія від 5 травня 2024 Відгук без резюме
Будыкин С.А., ФЛП

Server Database Administrator (SQL)

  • 40 000 – 60 000 грн, По итогам собеседования
  • Будыкин С.А., ФЛП

      IT; менше 10 співробітників
    • Дистанційна робота
    • Повна зайнятість. Досвід роботи від 2 років.
    Вакансію зараз переглядає 1 шукач. Відгукніться першим!
    • SQL
    • Користувач ОС Windows
    • MS SQL Server
    Показати всі навичкиЗгорнути навички

    Опис вакансії

    Компания из Швейцарии ищет Администратора баз данных MS SQL Server с опытом работы от 3х лет

    Swiss company look for SQL Developer experienced in Microsoft’s SQL Server Database Administration

    Working time 9.00−18.00

    Requirements

    • Configure and maintain Windows Cluster/SQL Server AlwaysOn Availability Groups
    • Create/migrate and deploy databases
    • Create and maintain database backup, maintenance and restore plans
    • Manage SQL Server and database security
    • Create automation for repeating database tasks
    • Monitor and troubleshoot performance-related issues
    • Test disaster recovery scenarios
    • Export and import data between databases/servers along with file imports
    • Create tables, views, stored procedures, functions, and report queries

    Схожі вакансії

    Усі схожі вакансії