Вакансія від 3 травня 2024

Media Buyer (Facebook, Google Ads)

  • 31 200 – 50 700 грн
  • Jod.Ol, Fuind

      Маркетинг, реклама, PR
    • Дистанційна робота
    • Lesia Fediyk
      +380683117054
    • Повна зайнятість. Також готові взяти студента, людину з інвалідністю, ветерана, пенсіонера. Досвід роботи від 1 року. Середня освіта.
    • Англійська — середній
    Вакансію зараз переглядає 1 шукач. Відгукніться першим!
    • Google Ads
    • Маркетинг
    • Дизайн
    • Уміння аналізувати
    • A/B-тестування
    Показати всі навичкиЗгорнути навички

    Опис вакансії

    Вимоги:

    • At least 1+ years experience in Facebook Ads (as plus Google Ads, UAC, etc) launching Gambling campaigns;
    • Experience in  the betting/gambling niche with worldwide markets;
    • The ability to analyze large volumes of information, A/B testing of creatives and do optimization;
    • Experience of working with analytics systems: trackers, postbacks;
    • Deep understanding of the technical component of working with Facebook and Google (account pharming, searching apps/PWAs to run traffic through them, cloaking);
    • The presence of successful cases on black-hat topics;
    • Experience of passing moderation on specific topics n Facebook.

    Обов’язки:

    • Launch, track and optimize advertising on Facebook, Google Ads, and UAC;
    • Search and testing of new ideas, methods, alternative channels for receiving traffic;
    • Setting detailed tasks and execution control for designers, developers;
    • Creation of marketing selling messages and briefs for promos;
    • Results analysis and budget management.
    • Search and testing of necessary tools for work.

    Jod.Ol, Fuind

    Більше про компанію

    Схожі вакансії

    Усі схожі вакансії