Вакансія від 10 травня 2024

  • Повна зайнятість. Досвід роботи від 2 років.
  • Англійська — вище середнього
Вакансію зараз переглядає 1 шукач. Відгукніться першим!
  • Google Analytics
  • Facebook Ads Manager
  • Google Ads
  • Відповідальність
  • Організованість
  • Копірайтинг
  • Маркетинг
  • Маркетинговий аналіз
  • Дизайн
  • Аналіз ринку
  • Notion
  • Digital-маркетинг
  • Конкурентний аналіз
  • PR-менеджмент
  • Digitals
  • Налаштування DOS
  • Експедирування
  • IFS Applications
  • Redux-Thunk
  • Користувач АБС Б2
  • A/B-тестування
Показати всі навичкиЗгорнути навички

Опис вакансії

🚀 Join Our Team as a Digital Marketing Manager!

Are you an open-minded individual ready to embrace challenges and bring fresh ideas to the table? We’re on the lookout for a dynamic professional to contribute to our company’s prosperity.

Requirements:

  • 3+ years of experience as a Digital Marketing Manager;
  • Practical experience in setting up and managing tools, such as Google Ads, Facebook Ads, and others;
  • Skills in working with tools like Google Analytics, Notion/Other
  • Task Management tools, and others;
  • previous experience in PR and partnership management will be a plus;
  • English level upper intermediate (B2).

Responsibilities:

  • Develop promo plans that drive results;
  • Conduct market and competitor analysis;
  • Create and distribute articles, press releases, and content on specialized platforms;
  • Analyze and optimize advertising campaign performance;
  • Devise and implement social media strategies (Facebook, Instagram, LinkedIn, Telegram);
  • Collaborate with copywriters and designers;
  • Manage content scheduling across various platforms;
  • Run and optimize ad campaigns on Facebook and Google, including A/B testing;
  • Organize partnerships (cross-promotions) and build connections with other companies and brands.

We are looking forward to meeting you, do not hesitate to apply for a position if you think you have all the necessary skills!**

Легка промисловість, менше 10 співробітників

Більше про компанію

Схожі вакансії

Усі схожі вакансії