Вакансія від 13 травня 2024
Blue Carrot

Linkbuilder specialist (crowd marketing)

  • Оплата за посилання
  • Blue Carrot

      Маркетинг, реклама, PR; 10–50 співробітників
    • Дистанційна робота
    • Ангеліна Касьян
      098 898 9930
    • Неповна зайнятість. Також готові взяти студента, людину з інвалідністю. Досвід роботи від 1 року.
    • Англійська — вище середнього
    Вакансію зараз переглядає 1 шукач. Відгукніться першим!
    • SEO
    • Відповідальність
    • Маркетинг
    • Дисциплінованість
    Показати всі навичкиЗгорнути навички

    Опис вакансії

    Main tasks:

    1) Leave comments on forums. It is necessary to select forums, write responses to questions in English, and publish them.

    Main requirements:

    • Written English — upper intermediate.
    • Marketing — basic proficiency is necessary.
    • SEO — minimum relevant experience is required.
    • Responsibility and discipline are a must.

    We offer:

    • Remote work, flexible schedule.
    • The workload for the first months: 30−40 crowd links.
    • Payment for publication.
    • Payment is made monthly and tied to the dollar exchange rate (NBU).

    Examples of placements, selection criteria, and anchors are provided. Each month, a certain placement plan must be fulfilled. Supervision will be provided by our SEO lead.

    We have a test task.

    Blue Carrot

    Маркетинг, реклама, PR, 10–50 співробітників

    Більше про компанію

    Схожі вакансії

    Усі схожі вакансії