Сили оборони шукають різних спеціалістів

Вакансія від 15 травня 2024

Data analyst

  • Meest

    Транспорт, логістика; більше 1000 співробітників
  • Львів, вулиця Зелена, 147.
    3,6 км від центруНа мапі
  • Повна зайнятість. Досвід роботи від 1 року. Вища освіта.
Вакансію зараз переглядає 1 шукач. Відгукніться першим!
  • MS Excel
  • SQL
  • Користувач 1С
  • Python
  • Ведення бухгалтерського обліку
  • Відповідальність
  • MS Power BI
  • Програмування
  • Планування бюджету
  • Ведення звітності
  • Power Query
  • Power Pivot
  • DAX
  • Складання фінансової звітності
  • Візуалізація
Показати всі навичкиЗгорнути навички

Опис вакансії

Responsibilities:

  • Financial reporting and budgets, reporting structure, KPIs.
  • Basic knowledge of accounting.
  • Basic knowledge of mathematical statistics, analysis, and forecasting.

Required Skills:

  • SQL and/or 1C queries.
  • 1C programming language and/or experience with other scripting languages is a plus.
  • Basic knowledge of ETL, and ability to work with large datasets.
  • Advanced knowledge of Excel.
  • Power Query/Power Pivot as a plus
  • Power BI (Power Query/DAX/visualization basics) as a plus
  • Python/R for analytical needs as a plus.

Education:

Education in field of economics, mathematics, economic cybernetics, statistics, data analytics, etc.

Meest

Транспорт, логістика, більше 1000 співробітників

Більше про компанію

Схожі вакансії

Усі схожі вакансії