День працівників сільського господарства

Агроном

Агроном — це той, хто робить все можливе для гарного врожаю: від оранки поля, поливу та добрив до своєчасного збору.

88
вакансій
22 500
середня зарплата
задоволеність

Що робить агроном

Агроном — це друга людина після керівника господарства, від якої залежить успіх ведення аграрного бізнесу. Господарство може вирощувати зернові, овочі, фрукти, кормові трави, соняшник, та що завгодно, залежно від клімату, ґрунту, попиту на ринку. І саме агроном визначає, які рослини та сорти краще вирощувати, вибирає, які польові роботи та в який час потрібно проводити: строки сівби та збирання, поливу. І все це в великих масштабах поля, а то й декількох.

В його обов’язки входять також вивчення стану ґрунту і підбір добрив, вибір методів боротьби з паразитами. З настанням осені в агронома нові турботи: забезпечити збереження вирощеного врожаю, підготувати якісне насіння для наступного посадкового року.

В підпорядкуванні в агронома — механізатори та рільники. Він організовує їх працю, навчання, своєчасну допомогу в разі труднощів.

Скільки отримує агроном

Зарплата агронома коливається в залежності від кваліфікації та регіону. Але зарплати в аграрному секторі — одні з найвищих в країні. За останні кілька років вони зросли у 2,5-3 рази. Зарплата головного агронома може досягати 80 тис. грн. Крім того, потужні українські агрохолдинги забезпечують своїх працівників повним соціальним пакетом, який включає житло, транспорт та покриття частини повсякденних витрат.

Середня зарплата
22500 грн
Розподіл зарплат
14 000 грн
54 000 грн

В середньому «Агроном» в Україні заробляє 22500 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 128 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Агроном» і за схожими запитами-синонімами «Agronomist», «Агробіолог», «Агротехнолог» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні агроному

  • В першу чергу — профільні аграрні знання: вміння розбиратися у видах ґрунтів, етапах росту та розвитку рослин.
  • Знання принципів роботи сільськогосподарської техніки та сучасного виробництва, основ роботи в лабораторії.
  • Добре розбиратися в природних процесах, знати біологію, хімію.
  • Бути гарним управлінцем та вміти правильно організувати робочий процес.
  • Вміти планувати та дотримуватися плану, але водночас адекватно реагувати на швидко мінливі умови.

Переваги та недоліки в роботі агронома

    • Робота агронома цікава, насичена і творча, адже кожен сезон не схожий на попередній і тут завжди знайдеться місце для експериментів з системою обробки ґрунту, підбором сортів тощо.
    • Якщо вам подобається працювати не в кабінеті, а на свіжому повітрі, то складно знайти щось більш вдале.
    • Робота агронома має попит і тут можливий хороший заробіток і кар’єрне зростання.
    • Ненормований робочий день, пов'язаний з тривалим перебуванням в полях навіть в літню спеку, можливі відрядження.
    • Величезна відповідальність за урожай.

Як самі агрономи оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи агрономом.

Кар’єрне зростання

4.5

Зарплата

3.0

Задоволеність професією

5.0

Безпека

3.0

Баланс між роботою та життям

2.5

Наскільки затребуваними є агрономи

Професія агронома входить до числа найбільш дефіцитних та затребуваних в Україні. Агрономи потрібні на багатьох великих сільськогосподарських підприємствах, у фермерських господарствах найрізноманітніших розмірів і профілів, а також в тепличних господарствах і в плодорозсадник.

88
вакансій на сайті

Де вчитися на агронома

Щоб стати агрономом в Україні, є декілька варіантів навчання:

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Адміністратор

Адміністратор

Адміністратор контролює і координує роботу персоналу закладу, допомагає відвідувачеві вирішити його питання або залагодити конфлікт.

Барбер

Барбер

Барбер — це перукар, який працює в ультрамодних сьогодні чоловічих перукарнях, барбершопах. Барбер спеціалізується на чоловічих стрижках і догляді за бородою та вусами.