День медичних працівників

Провізор

Провізор — той, хто займається виготовленням, зберіганням та продажем ліків.

вакансії
20 500
середня зарплата
задоволеність

Що робить провізор

Провізор консультує клієнтів аптеки щодо лікарських засобів, здійснює продаж медичних препаратів та супутніх товарів. Він також контролює якість та термін придатності лікарських засобів, правильність їхнього зберігання та дотримання фармпорядку в аптеці.

Провізор також виготовляє ліки за рецептом. Або він може розробляти нові лікарські склади, проводити досліди, здійснювати ліцензування та сертифікацію нових препаратів.

Спеціаліст цієї професії може виступати завідувачем аптеки, контролювати її роботу, організовувати оптову торгівлю ліками, керувати персоналом аптеки. Провізор може здійснювати управлінську, адміністративну або дослідницьку роботу.

Від фармацевта провізор відрізняється освітою. Аби бути провізором, треба мати вищу освіту. Щоб стати фармацевтом, достатньо отримати середню спеціальну освіту у медколеджі або медучилищі.

Скільки отримує провізор

Зарплата провіроза залежить від його кваліфікації та досвіду, а також від роботодавця та географії місця роботи. Деякі роботодавці пропонують бонуси, доплату за рівень освіти або додаткові курси.

Середня зарплата
20500 грн
Розподіл зарплат
14 000 грн
26 000 грн

В середньому «Провізор» в Україні заробляє 20500 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 1091 вакансії, розміщеної на Work.ua із заголовком «Провізор» і за схожими запитами-синонімами «Фармацевт», «Pharmacist», «Першостільник» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні провізору

  • Відмінно знати фармакологію, фармацевтичну хімію та технологію лікарських форм.
  • Володіти знаннями з медичної етики та психології.
  • Знати фізико-хімічні властивості медичних препаратів, їхній склад, види та групи.
  • Володіти інформацією з правил застосування, дозування, зберігання медичних препаратів.
  • А також знати, за якими технологіями виготовляються ліки.
  • Вміти розбиратися у сировині, з чого виготовляються лікарські засоби.
  • Знати латину.
  • Вміти користуватися сучасним фармацевтичним обладнанням.

Провізору також варто бути відповідальним, мати гарну память, високий рівень концентрації уваги, бути комунікабельним.

Переваги та недоліки в роботі провізора

    • Можливість кар’єрного росту.
    • Можливість впливати на свою зарплату через бонуси та доплати.
    • Висока затребуваність професії.
    • Актуальність. Провізор постійно в курсі нових іноземних та вітчизняних препаратів, нових підходів у лікуванні.
    • Можливі довгі зміни до 10-12 годин. Тож потрібна терплячість, самомотивація і почуття гумору. Можливі також і нічні зміни.
    • Контакт із хворими або неврівноваженими людьми.
    • Сильне психологічне та фізичне навантаження.
    • Висока відповідальність. Неправильно підібрані ліки, помилка у дозуванні під час виготовлення або неправильне зберігання ліків можуть коштувати клієнтові здоров’я.

Як самі провізори оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів із досвідом роботи провізором.

Кар’єрне зростання

4.0

Зарплата

2.5

Задоволеність професією

4.0

Безпека

2.5

Баланс між роботою та життям

3.5

Наскільки затребувані провізори

В Україні спостерігається високий попит на працівників аптечної справи. Сьогодні на ринку праці є достатньо велика кількість вакансій. Тому спеціаліст може вибрати як місце роботи, так і рівень заробітної плати. Разом із завершенням курсів та додаткового навчання можна підвищити свою кваліфікацію та претендувати на більш вигідні умови праці.

вакансії на сайті

Де вчитися на провізора

Професію провізора можна отримати, закінчивши спеціалізований коледж або технікум. А також можна закінчити медичний виш за спеціальністю «Фармація».

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Електрик

Електрик

Електрик — одна з найважливіших професій сучасного світу. Це людина, яка займається установкою, діагностикою та ремонтом електричних приладів та обладнання.

PR-фахівець

PR-фахівець

PR-фахівець займається налагодженням комунікацій між компанією та аудиторією. Формує її імідж в медіа, працює з громадською думкою. Загалом, робить все, щоб про компанію відгукувалися тільки в позитивному ключі.