Міжнародний день бортпровідника

Бортпровідник

Бортпровідник — це людина, яка стежить за комфортом і безпекою пасажирів повітряного, наземного і морського транспорту.

6
вакансій
26 000
середня зарплата
задоволеність

Що робить бортпровідник

Часто бортпровідниками називають тільки стюартів і стюардес, які входять до складу екіпажу літака, але насправді провідники в поїздах і стюарти на круїзних лайнерах — це теж борпровідники.

Основне завдання будь-якого бортпровідника — стежити за безпекою на борту великого транспортного засобу. Тому саме стюарти і стюардеси розповідають пасажирам про техніку безпеки, показують, де знаходяться аварійні виходи, стежать, щоб на борту було достатньо рятувальних засобів (жилетів, кисневих масок, надувних трапів, човнів та іншого), щоб всі пасажири були пристебнуті й не створювали небезпечні для себе та інших ситуації.

Якщо у когось на борту виникли проблеми зі здоров’ям, бортпровідники зобов’язані надати цій людині першу медичну допомогу.

Друга складова роботи бортпровідника — комфорт клієнта. Бортпровідники зустрічають пасажирів, допомагають їм розміститися на початку поїздки-польоту-плавання, а після закінчення подорожі стежать, щоб всі безпечно і комфортно покинули салон.

Під час рейсу стюарти і стюардеси пригощають пасажирів та екіпаж їжею і напоями (всі обов’язки по кухні — від замовлення продуктів до сервірування страв — теж часто виконують бортпровідники), стежать за температурою і вологістю в салоні, залагоджують конфліктні ситуації.

При цьому бортпровідники зобов’язані завжди мати гарний вигляд, бути привітними й зберігати спокій, адже вони — обличчя компанії-перевізника.

Скільки отримує бортпровідник

Зарплата бортпровідника, який супроводжує авіарейси і морські пасажироперевезення, досить висока. Вона перевищує середню зарплату, а також зарплату провідника в залізничному транспорті.

Середня зарплата
26000 грн
Розподіл зарплат
10 000 грн
38 000 грн

В середньому «Бортпровідник» в Україні заробляє 26000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 11 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Бортпровідник» і за схожими запитами-синонімами «Стюардеса», «Stewardess», «Cabin crew» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні бортпровідникові

  • Профільна освіта.
  • Гарне здоров’я (майбутні бортпровідники проходять медкомісію перед навчанням, а ті, що вже працюють, — 2 рази на рік).
  • Знання іноземних мов (англійська — велика перевага).
  • Стресостійкість, самоорганізованість.
  • Комунікабельність.

Також для бортпровідників у літаках важливим є зріст: для дівчат — не вище 180 см, для хлопців — до 185 см (вимоги в різних авіакомпаніях можуть варіюватися), відсутність шрамів, татуювань, пірсингу на обличчі й ділянках тіла, які не прикриває форма.

Переваги та недоліки в роботі бортпровідника

    • Багато подорожей.
    • Досить висока оплата праці.
    • Тривала відпустка (у бортпровідників вона може становити до 70 днів).
    • Романтична, престижна професія.
    • Великі навантаження на організм — робота на ногах.
    • Непередбачуваний графік роботи.
    • Багато стресу, адже відповідальність висока, а пасажири бувають дуже конфліктні.

Як самі бортпровідники оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи бортпровідником.

Кар’єрне зростання

4.0

Зарплата

4.0

Задоволеність професією

3.0

Безпека

1.0

Баланс між роботою та життям

4.0

Наскільки затребувані бортпровідники

Бортпровідник — слабо затребувана професія, адже компаній, в яких можна працювати за цим фахом, не так вже й багато.

6
вакансій на сайті

Де вчитися на бортпровідника

Професію бортпровідника можна отримати в профільному навчальному закладі (особливо актуально для провідників вагона поїзда), а також на спеціальних курсах, які організовують авіакомпанії. Плюсом при працевлаштуванні буде вища освіта у галузі туризму, медицини, психології.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Вчитель

Вчитель

Вчитель — це людина, яка займається вихованням та освітою дітей в школі.

Рієлтор

Рієлтор

Рієлтор — це фахівець у сфері нерухомості. Він допоможе купити, орендувати, здати в оренду чи продати ваше житло, земельну ділянку або будь-яку іншу споруду.